As selected by the Indiana High School Tennis Coaches Association from nominations made by member coaches.

First Team

NameSchool
Justin HamiltonAlexandria
Chris GagneAndrean
Robert GlasserArsenal Tech
James HobsonBloomfield
Eric DybvigBloomington North
Corbin Frye Bloomington South
Kent GriffithBlue River
Jon DautermanBluffton
Clay WildtBoonville
Mitchell SteinCanterbury
Eric MurphyCarmel
Kyle GrasselChesterton
Kevin KokeshChesterton
Peter Santa MariaCrawfordsville
Jared BullockDelta
John RauchensteinDelta
Matthew HowardEast Central
Andrew RitterEvansville Mater Dei
Shawn MyrickFishers
Tej AzadFloyd Central
Luke SchreiberFloyd Central
Noah BouillonFort Wayne Northrop
Dan CoroianFort Wayne Northrop
Zach SherwoodFranklin Central
Drake HeppFremont
Mac HusseyGoshen
Jonathon KerseyGreenwood
Nick ScarpinoHeritage Christian
Drew SimonKokomo
Brady SuttonLafayette Harrison
Will SimesLake Central
Alexander CurtisLawrence North
Corlin JewellMaconaquah
Jeremy GraberMaconaquah
Kenny AlbeeMerrillville
Adam HakesMooresville
Stephen OutcaltMooresville
Rob McMurrayNorth Central
Eric SpencerNorth Montgomery
Mike CarperPerry Meridian
Lyle FranklinRandolph Southern
Andrew SalingRoncalli
Kyle SchmidtSouth Adams
Kyle MasonSouth Spencer
Adam WeaverSouthwestern
Andy KastTell City
Wyatt LewisTriton Central
Collin WillingValparaiso
Ross HagenWest Noble
Kevin SisonWheeler
Andrew KahnZionsville

Honorable Mention

NameSchool
Benjamin Hoffman Angola
Matthew Gerber Bluffton
John Barth Indianapolis Ritter
Chase Wellman Jay County
Adam Horn Jay County
Jeremy Chesher Jeffersonville
Jonathan Webster Jennings County
Sam Dick Maconaquah
Todd Butwin Terre Haute North
Tommy Dant Triton Central
Frank Granger Wabash
Steffen Good Westview
Lance RinkerAlexandria
Kevin MadayagAndrean
Matt BolandAndrean
David JohnsonAngola
Chuong NguyenArsenal Technical
Uriel Omar GamaArsenal Technical
Hogan HelmsBarr-Reeve
Brandon KerkerBatesville
Austin BergdallBellmont
Derek ThiemeBellmont
Aaron WilliamsBlackford
Ian LeonardBloomington North
Drew NeuenschwanderBluffton
Taylor OberlyBremen
Austin WeinbrechtBrownsburg
Jacob StevensBrownsburg
Tyler StegnerCambridge City Lincoln
Michael GoldbergCarmel
Chris WebbCenter Grove
Tyler RoachCharlestown
David BeachCharlestown
Dylan HarmisonChesterton
Alexander BuffChesterton
Zane JensenColumbus East
Joshua RagerCrawfordsville
Ronnie MyersCrawfordsville
Nick VolzEvansville Central
Grant SchouweilerFort Wayne Canterbury
Watson BrownFort Wayne Concordia
Nate OrenFort Wayne Northrop
Steve StoopsFort Wayne South
Joshua AmRheinFranklin Central
Brooks AyersFranklin Central
Nathan MaskaFW Bishop Dwenger
Ryan FenkerFWe Bishop Dwenger
Tyler FauvergueGreencastle
Logan GrzesiekGreencastle
John MileyHeritage Christian
Cal MeyerHeritage Christian
Richard SchwartzHighland
Kyle SimmonsJay County
Jared RhodesJohn Glenn
Mitch GaugerKokomo
Tyler KingLafayette Central Catholic
Ben HorstmanLafayette Harrison
Daniel DinkinsLawrence Central
Dalton AlbertinLawrence Central
Robbie StewartLogansport
Yenling HoMuncie Central
David MossNorth Central
Reid GarlockNorth Central
Derek FikeNorth Montgomery
Jeff GeorgeNorthridge
Preston SwainNorthWood
Austin HostetlerNorthWood
John WilsonPark Tudor
Phillip KooncePhFountain Central
Will DixonProvidence
Mike BoyerRichmond
Jimmy FetzerRichmond
Joshua HollingsworthRichmond
Chris ElworthRoncalli
Matt MoravecSeymour
Nick OlingerSouthridge
Brett RascheSouthridge
Mark WolfeTriton Central
Nick ReuterTriton Central
Jamie FedelerTriton Central
Adam MillerTriton Central
Jacob EmchTriton Central
John TindallWaldron
Eric BasaranWest Lafayette
Joel ModesittWest Vigo
Dan CrawfordWheeler
Jacob JessenWheeler
Travis CorbinWhiteland
Roger MichelsWhiteland